Canon EF 24-105mm f/4L IS USM - لنز کانن EF 24-105mm f/4L IS USM

هیچ امتیاز پاداش برای این محصول وجود ندارد.


فاصله کانونی: 105–24 میلیمتر  
ماونت لنز: Canon EF
بیشینه دیافراگم: F4.0
کمینه دیافراگم:  F22.0
وزن : 670 گرم

لینک کوتاه


کاربر گرامی،عصر دیجیتال در راستای بهبود خدمات فروش کالا و ارتقا سطح کیفی فروشگاه اینترنتی خود، از شما خواهشمند است در صورت وجود هر گونه اشکال مرتبط با محصول مورد نظر خود، از طریق فرم رو به رو اطلاع رسانی نمایید.سفارش ویژه - VIP


فروشگاه اینترنتی عصر دیجیتال مفتخر است در آستانه ی هفتمین سال فعالیت خود خدمت جدیدی را در زمینه تهیه و خرید کالا به مشتریان خود عرضه نماید.سفارش VIP امکانی است که توسط آن شما قادر به سفارش کالای مورد نظر خود در حوزه ی دیجیتال،در خارج از کشور هستید و همچنین می توانید کالاهای ناموجود در فروشگاه اینترنتی ما که ممکن است در داخل کشور موجود باشند را نیز سفارش دهید.متاسفانه با وجود تحریم ها و شرایط اقتصادی فعلی،خرید کالا از خارج کشور به صورت اینترنتی یا خرید مستقیم دشوار است و معمولا نیاز به واسطه ای برای تسهیل فرآیند خرید و سفارش می باشد.شرکت عصر دیجیتال چنین گزینه ای را برای شما ایجاد کرده است که تحویل کالا در اسرع وقت و با قیمت مناسب را اصول اولیه این فعالیت قرار داده است. سفارش خود را از هر نقطه ای در دنیا در کوتاهترین زمان و با بهترین قیمت توسط وب سایت عصر دیجیتال به ثبت رسانیده و کالای موردنظر خود را در ایران از سرویس دهنده های پستی بین المللی تحویل بگیرید.علاوه بر تهیه ی کالا از خارج کشور،شما می توانید کالایی که در وب سایت عصر دیجیتال موجود نمی باشد و در داخل کشور نیز قابل تهیه است،سفارش داده و ما به شما تحویل دهیم.
کافی است در مرحله ی اول مشخصات ذیل را پر کرده و شرح محصول را وارد نمایید.بعد از ثبت،کارشناسان ما کالای شما را بررسی کرده و در صورت امکان تهیه ی آن با شما برای انجام مراحل بعد تماس خواهند گرفت.هدف ما ایجاد رفاه و آسودگی کاربران است.
 

مقایسه

لوازم جانبی

ارسال به دوستان

 

 

نقد و بررسی لنز زوم Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM

معرفی

لنز EF 24-105mm f/4L IS II USM یک لنز زوم استاندارد برای دوربین های DSLR APS-C و تمام فریم کنون است. لنز کانن ای اف 24-105mm مجهز به یک موتور فراصوت برای فوکوس خودکار پیوسته هموار، دقیق و بی صدا است، یک Air Sphere Coating (ASC) بر روی عناصر لنز برای کاهش سایه اندازی و روشن کنندگی ، ده تیغه دیافراگم مدور برای قابلیت bokeh، یک سوئیچ قفل زوم برای جلوگیری از حرکت لنز و لرزش گیر تصویر ارائه دهنده مزیت 4 استوپی است و می توان آن را یک لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM همه کاربره دانست که در برابر شرایط آب و هوایی نیز مقاوم است.

canon_ef_24_105mm_f4_l_is_ii_usm_07.jpg

سهولت کاربرد

لنز کانن EF 24-105mm با توجه به دامنه کانونی کاربردی که پوشش می دهد زیاد بزرگ و حجیم نیست، 795 گرم وزن دارد و طول آن 12 سانتی متر است، اگر چه وقتی لنز تا 105 سانتی متر گسترش پیدا می کند، طول آن به 16.5 سانتی متر می رسد. در حالی که شما می توانید آن را روی یک بدنه APS-C کوچک تر برای زاویه دید معادل 38-168 میلی متری استفاده کنید، بر روی یک دوربین تمام فریم مانند 5D Mark IV یا دوربین APS-C بزرگتر مانند 7D MarkII به این خوبی تعادل ندارد.

کیفیت بدنه لنز فوق العاده است. لنز Canon EF 24-105mm در دست شما بسیار مستحکم است، اگر چه بیشتر از جنس پلاستیک است و نسبت به ضربه و ارتعاش و وضعیت های آب و هوایی نیز مقاوم است.حلقه فوکوس بسیار پهن است و یک دستگیره طرح دار لاستیکی دارد.

لنز کنون ای اف 24-105mm f/4L IS II USM مجهز به لرزش گیر تصویری است که به ادعای کنون نسبت به لنزهای بدون لرزش گیر مزیت 4 استوپی را دارد.این لرزش گیر از طریق سوئیچ روشن/خاموش در کناره لنز فعال می شود. در صورتی که بدنه دوربین پشتیبانی کند، فن آوری لرزش گیر تصویر دوربین نیکون همچنین می تواند حرکت عمدی به سمت راست و چپ را نیز تشخیص دهد و به صورت خودکار از حالت IS نرمال به حالت Panning IS تغییر می کند. سوئیچ تابع قفل یک قابلیت مفید است که به محافظت از لنز کمک می کند. طول کانونی را 24 میلی متر تعیین کنید و آن را به وضعیت قفل بکشانید تا از مکانیسم زوم برای حرکت در حین متمایل بودن دوربین به سمت پایین یا در حالت ذخیره ، جلوگیری کند.

canon_ef_24_105mm_f4_l_is_ii_usm_08.jpg

کنترل نهایی بر روی بدنه لنز یک سوئیچ حالت فوکوس با تنظیمات فوکوس خودکار/ فوکوس دستی معمول است. توجه داشته باشید که لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM به صورت کارآمد فوکوس خودکار دستی تمام وقت را حتی وقتی فوکوس خودکار انتخاب شده باشد، ارائه می کند.لنز کانن EF 24-105mm f/4L IS II USM به همراه یک روکش لنز گلبرگی شکل (EW-83M) و یک جعبه نرم عرضه می شود.

فوکوس

لنز Canon EF 24-105mm مجهز به یک حلقه فوکوس بسیار باز است. استوپ های سفتی در هر دو طرف دامنه قرار دارند که تعیین فوکوس را ساده تر می کند. کاربران فیلتر پولارایزر از این مساله خوشحال می شوند که مبدل فیلتر 77 میلی متری با فوکوس نمی چرخد.

در زمینه فوکوس خودکار، لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM عملکرد بسیار سریعی دارد و قفل کردن آن بر روی سوژه در حدود 0.10 ثانیه وقتی لنز روی دوربین Canon EOS 5D Mark IV قرار داشته باشد، طول می کشد.

در شرایط نوردهی خوب یا بد، تفاوتی نداشت، در هر صورت لنز با دقت در تقریبا همه زمان ها فوکوس را انجام می دهد. همچنین بی صدا است که به لطف موتور فرا صوتی داخل آن است که لنز کانن EF 24-105mm را برای فیلم برداری فوق العاده می سازد.

انحراف کروماتیک

انحراف کروماتیک که عموما به عنوان حاشیه های بنفش یا آبی رنگ در لبه های دارای کنتراست بالا دیده می شود در لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM به خوبی کنترل می شود. مثال ها نشان دهنده این مساله هستند.

کاهش نور

canon_ef_24_105mm_f4_l_is_ii_usm_11.jpg

وقتی لنز EF 24-105mm بسیار باز باشد، شما می توانید در گوشه های دو لنه دامنه زوم کاهش نور را مشاهده کنید. کاهش استوپ کمک رسان است، اگر چه برای رها شدن از این پدیده به طور کامل باید از یک f-stop دیافراگم f/8 استفاده کنید یا انحراف خمره ای کوچکتری در طول کانونی زاویه باز 24 میلی متری مشخص است، اما در دامنه 35 میلی متری به طور کامل ناپدید می شود.

حالت ماکرو

لنز ای اف 24-105mm یک لنز ماکرو نیست. نقطه فوکوس نزدیک در 45 سانتی متری سطح حسگر/فیلم است و کنون نسبت بازتولید بیشینه 0.24 برابر یرا برای لنز در هنگام قرار داشتن در دامنه 105 میلی متری اعلام می کند. مثال زیر نشان می دهد تا چه اندازه ای می توانید با لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM به سوژه نزدیک شوید.

Bokeh

canon_ef_24_105mm_f4_l_is_ii_usm_13.jpg

Bokeh واژه ای برای نواحی خارج از فوکوس عکس است و معمولا به صورت کیفیتی، هموار/ خامه ای.زبر و غیره توصیف می شود. کنون یک دیافراگم با 10 تیغه تیز مدور برای ارائه مناسب نقاط برجسته خارج از فوکوس بکار برده است. براساس آنچه مشاهده کردیم، می توانیم بگوییم که تا حدود زیادی کنون در این زمینه موفق بوده است. در اد امه چند مثال را مشاهده می کنید.

وضوح

برای این که به شما نشان دهیم لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM چقدر وضوح دارد، عکس های 100 درصدی را در ادامه ارائه می کنیم.

وضوح در دامنه 24 میلی متری

آزمایش های وضوح برای این بررسی با استفاده از یک سوژه واقعی در عوض یک نمودار آزمایشی صورت گرفتند. لنز کانن EF 24-105mm به بدنه دوربین Canon 5D Mark IV متصل شد که به نوبه خود بر روی یک سه پایه مستحکم قرار گرفت. حالت سلف تامیر فعال شد. تغییر نگ جزئی به دلیل تغییرات جزئی در نور طبیعی در طول این دوره است.

وضوح در مرکز و لبه هر دو در دیافراگم f/4 بسیار باز هر دو فوق العاده هستند و در دیافراگم f/5.6 و f/11 خارق العاده است. در دیافراگم f/16 و f/22 وضوح به دلیل پراکنش کاهش پیدا می کند، اما هنوز بالا است.

canon_ef_24_105mm_f4_l_is_ii_usm_12.jpg

نتیجه گیری

لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM ، لنز زوم استاندارد فوق العاده ای است که همانطور که انتظار دارید، نسبت به لنز 10 ساله Canon EF 24-105mm f/4L IS USM که جایگزین آن شده است، که به صورت تصادفی یکی از محبوب ترین لنزهای کنون است، محبوب تر می باشد.

یک دامنه کانونی بسیار کاربردی را عرضه می کند و در عین حال از فاصله 24 میلی متری تا 50 میلی متری وضوح بسیاری دارد، چه در مرکز و چه در لبه های کادر عکس. اما به طور کلی لنز کانن ای اف 24-105mm f/4L IS II USM وضوح فوق العاده ای را عرضه می کند. سیاه سفید شدن در دیافراگم های بسیار باز و خمره ای در دامنه 24 میلی متری تنها ایرادات اپتیکی واقعی دیگر لنز 24-105mm هستند.

کیفیت بدنه فوق العاده است و قطعا بالاتر از استاندارد معمول لنز L است و کنون همچنین یک روکش لنز و یک جعبه بالشتک دار بسیار خوب را ارائه می کند. فوکوس به سرعت و به آرامی بر روی دوربین Canon EOS 5D Mark IV که لنز را با آن امتحان کردیم صورت گرفت و فوکوس دستی با سرعت بالایی صورت می گیرد، سیستم لرزش گیر تصویر اپتیکی نیز عملکرد خوبی دارد و نسبت به مدل قبلی وضعیت بهتری دارد.

با این وجود، قیمت لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM چندان جذاب نیست و لنز دارای ویزگی های مشابه Sigma 24-105mm F4 DG OS HSM بسیار ارزان تر از لنز کانن ای اف 24-105mm است، اگر جه نسبت به لنز سریع تر اما کوتاه تر Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM قیمت بسیار کمتری دارد. علی رغم این قیمت، هنوز لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM را به عنوان یک لنز زوم استاندارد بسیار خوش ساخت که نتیجه بسیار فوق العاده با کمترین تاخیر را عرضه می کند، شدیدا توصیه می کنیم.

با این حال عصر دیجیتال خرید لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM را به افرادی که بهلنز زوم استاندارد بسیار خوش ساخت علاقه مندند پیشنهاد می دهد.

نکته : پس از خرید لنز Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM می توانید لوازم جانبی آن از جمله کیف لنز ، درب لنز  را به سبد خرید خود اضافه نمایید.

 

مشخصات فیزیکی

وزن : 670
ابعاد : 84 در 107 میلیمتر

مشخصات فنی

نوع لنز : لنز زوم
فاصله کانونی : 105 - 24 میلیمتر
لرزشگیر تصویر : دارد (3 نقطه)
ماونت لنز (lens mount) : Canon EF
بیشینه دیافراگم : F4.0
کمینه دیافراگم : F22.0
حلقه دیافراگم :
تعداد تیغه های دیافراگم : 8
تعداد المنتها : 18
تعداد گروه های المنتها : 13
کمینه فوکوس به متر : 0.45
حداکثر بزرگنمایی : 0.23x
فوکوس خودکار :
قابلیت زوم :
سیستم زوم : Rotary -extending
قفل زوم :
قدرت زوم :
سایز فیلتر : 77 میلیمتر

نوشتن دیدگاه

Canon EF 24-105mm f/4L IS USM - لنز کانن EF 24-105mm f/4L IS USM

Canon EF 24-105mm f/4L IS USM - لنز کانن EF 24-105mm f/4L IS USM

فاصله کانونی: 105–24 میلیمتر  
ماونت لنز: Canon EF
بیشینه دیافراگم: F4.0
کمینه دیافراگم:  F22.0
وزن : 670 گرم

بالا

فروشگاه اینترنتی عصر دیجیتال،تجربه ی خریدی آسوده با یک کلیک

فروشگاه اینترنتی عصر دیجیتال در بستر فعالیت خود، کالاهای متنوع و مرغوب را در حوزه دیجیتال برای خرید کاربران در سراسر ایران فراهم نموده است.فعالیت این فروشگاه بر مبنای اصول تحویل سریع سفارش، تضمین اصل بودن کالا، ضمانت بهترین قیمت می باشد.با تنوع و گستردگی اقلام موجود در سایت با مناسب ترین قیمت ها زمینه ای برای خریدی آسان و کامل را برای کاربران ایجاد کرده ایم.در فروشگاه اینترنتی عصر دیجیتال به دنبال خرید انواع گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ، دوربین، کامپیوتر و تجهیزات شبکه، ساعت هوشمند و همچنین خرید ماشین های ادرای از جمله پرینتر، اسکنر و دستگاه فکس باشید.کلیه ی محصولات از برند های معتبر و پر آوازه ای همچون سونی، سامسونگ، اپل، hp، کانن، نیکون، نوکیا، ایسوس، نوکیا، لنوو و غیره می باشند.فروشگاه اینترنتی عصر دیجیتال دارای نمایندگی فروش برخی برند ها مانند کاترپیلار، بلک بری، کانن، نیکون، ایسوس و همچنین نمایندگی لنوو، سامسونگ، HTC و ... بوده و امکان خریدی مطمئن را برای محصولات و لوازم جانبی مربوط فراهم می آورد.شایان ذکر است علاوه بر عرضه ی محصولات مذکور، لوازم جانبی هر شاخه نیز قابل تهیه و خرید است.
 ما به شما این اطمینان را می دهیم که کلیه خدمات و فروش محصولات از جمله انواع گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی، طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بوده و ارائه ی کالا و خدمات به بهترین نحو و در پی آن جلب رضایت مشتری اساس فعالیت فروشگاه اینترنتی عصر دیجیتال به عنوان مرکز پخش محصولات مذکور می باشد.